od našich klientov

Referencie

“Ušla som hrobárovi z lopaty a vyzdravela som. Ale ostala som bez energie. Až konštelácia mi pomohla vrátiť sa naspäť do života. Ďakujem.” Martinka

Martinka vyhrala boj s ťažkou chorobou. Ale všetka jej pozornosť smerovala na tento boj. Konštelácia ju upriamila na život. Na to, čo má rada, na jej sny, ciele a plány. Nestačí vyhrať boj so smrťou. Je potrebné mať pre čo žiť.

Klientka sa po náročnom vzťahu rozviedla. Napriek tomu sa jej nedarí dobre.

Konštelácia nám ukazuje, že nechce vidieť nič dobré v tom, čo medzi nimi bolo. Vybavuje sa jej len to zlé. Ak však nedokážeme na druhom a na našej spoločnej skúsenosti nič oceniť, znehodnocujeme tým nielen partnera, ale aj časť svojho života a seba samej.

Pomocou konštelácií môžeme efektívne pracovať na vzťahoch s druhými ľuďmi aj na vzťahu k sebe samej. Je to dôležitá vnútorná práca.

“V konštelácii sa mi podarilo to, čo som nevedela urobiť v bežnom živote. Poďakovala som sa za to pekné, čo medzi nami bolo. A to naj sú naše deti. Už pre to to za to stálo. Zvláštne je, že exmanžel o ničom nevie a napriek tomu sa ku mne správa inak. Lepšie. A ja, akoby som sa oslobodila. Už neriešim minulosť. To je sila. Ďakujem!” Anna

“Neustále som len riešil svoju minulosť. Ale v konštelácii som ju prijal a pocítil som okamžitú úľavu. Ako keď odložím ťažký náklad. Je mi teraz tak dobre. Ďakujem.” Roman

Niekedy prinesie konštelácia rýchlu zmenu. A niekedy je pomalá. Postupná. Je to skôr cesta. Dôležitá vnútorná práca…

“Pre mňa bol rok 2020 brutálne ťažký. Nič sa mi nedarilo. Skúšala som aj nové kurzy, makala som na sebe, zmenila prácu, ale stále som sa len točila dokola v problémoch. Ešte vždy tomu nemôžem uveriť. Moja konštelácia zmenila tak veľa. Uzemnila ma. Konečne dokážem zúžitkovať všetko, čo som sa kedy naučila. Veľmi ďakujem.” Lucia

Lucka v konštelácii našla a prijala svoje miesto. Jej pozornosť a energia potrebovali uzemnenie. A novozískaná rovnováha medzi duchovným a fyzickým svetom jej umožňuje radovať sa z plnohodnotného života a využívať svoj potenciál a vedomosti naplno.

Niekedy sa ocitneme v slepej uličke. Prešlapujeme na mieste a obviňujeme z toho ostatných, osud, situáciu… Vtedy je potrebné zmeniť uhol pohľadu. Od druhých k sebe.

“Želala som si svoju smrť. Teraz som vďaka Vám úplne inde. Vrátila som sa do života. A ešte akého! Zo srdca ďakujem.” Simonka

Individuálna práca nám ukázala, že na samom dne sa okrem našich zranení, bolesti a zničujúcich rozhodnutí nachádzajú aj vyživujúce korene našej psyché. Najlepšia pôda na vypestovanie niečoho nového.

Čeliť svojej situácii autentickým spôsobom vyžaduje prijať všadeprítomnosť a nevyhnutnosť rozhodovania. Odkladanie rozhodnutia je tiež rozhodnutím.

“Je to úľava byť chvíľu sama. Teraz vidím lepšie ako zle som sa rozhodovala a opakovane si vyberala dominantných mužov a závislé vzťahy. Rozumove som to vedela aj predtým, ale nevedela som to zmeniť.” Zita

Každé rozhodovanie má viditeľnú vedomú zložku a rozsiahlu, pod povrchom skrytú zložku nevedomú. Má svoju vlastnú dynamiku a je to voľba medzi niekoľkými faktormi, z ktorých niektoré sú mimo vedomia.

Zita mení seba, aby dostala to, čo si naozaj praje. Je to aktívny proces. Iba ona môže zmeniť svet, ktorý si vytvorila. A konštelácia Divoká žena podporila jej silu k zmene.

Podľa Aristotela je celok viac než súčasť častí. Ak je z veľkého obrazu zakryté všetko okrem malého kúska, potom sa vynoria detaily tohto kúska a získajú novú živosť. Živosť, ktorá sa stráca, keď sa odkryje aj zbytok obrazu. A konštelácie s tým krásne a liečivo pracujú.

Ako všetko so všetkým súvisí…

“Oli, vyhľadal som ťa kvôli biznisu a podľa očakávaní bol mentoring veľmi prínosný. Ten nový projekt, na ktorý si ma upriamila je fakt životaschopný a má veľký potenciál. Ďakujem. To ma neprekvapilo. Spolupracoval som s tebou v minulosti, keď si ešte bola naplno v obchode a viem, že si v tom pecka. Ale teraz si mi to ukázala spolu. Ako mám prepojený život, vzťahy a prácu. Nanominoval som sa do role sťažovateľa. Na covid, na šéfa, na ženu, na premárnený život… Vieš čo? Výčitky sú preč. Aj sebaľútosť. Teraz vidím všade príležitosti. Ako si to vlastne urobila?” Palo

Vhodná konfrontácia môže zmeniť pohľad na život a podnietiť vskutku autentický skok do života. Palo sa prestal zaoberať pomerne úzkym výsekom bytia a vrhol sa do života v celej jeho šírke a intenzite. Tvrdo na stretnutiach pracoval. Bol odvážny a otvorený vidieť veci v súvislostiach. A teraz mu to celé dáva zmysel.

“Som chlap a všetko som chcel mať pod kontrolou. Biznis ok, ale rodina nie. Strácal som ju, cítil som bezmoc a frustráciu. Úprimne ma prekvapilo, že aj vzťahy majú svoje pravidlá. Som rád, že som tomu porozumel a zachránil si rodinu.” Hugo

“Keď som chvíľku venovala sebe, prepadli ma výčitky svedomia a všetku pozornosť som potom upriamila na deti. S manželom sme sa odcudzili. Nevedomky sme nechali našu partnerskú lásku vyhasnúť. Sedenia s Vami majú pozitívny vplyn na všetkých úrovniach.” Elena, manželka

Z hierarchie v rámci ich rodinného systému vyplýva, že najprv sa potrebujú postarať každý sám o seba, potom o svoje partnerstvo a následne o svoje rodičovstvo. Postup je zrozumiteľný a napĺňa ich spokojnosťou a láskou. Realizácia však patrí k ich najnáročnejším a súčasne najhodnotnejším životným úlohám.

I psychológovia občas potrebujú a aj oceňujú možnosť získania inej perspektívy. Konštelácie sa mi zdali ako super nápad, preto som si vybrala Olinku a jej skupinové konštelácie Divoká žena. Chcela som sa viac prepojiť so svojou ženskou energiou a tiež odblokovať obrovský dlhoročný hnev na moju mamu. Nevedela som ako na to. Len rozum ako radca zjavne nestačil, keďže na racionálnej úrovni som mala všetko v sebe vyjasnené, pochopené, no emočné prežívanie tomu nezodpovedalo. Potrebovala som čosi, čo by mi pomohlo zbaviť sa jedu. Cestou do Štiavnice na seminár som pocítila úzkosť. Celou svojou bytosťou som tušila, že sa ide diať čosi dôležité. A veru udialo sa. Dostala som možnosť vidieť a vedome prežiť seba ako ženu odmietajúcu všetko a všetkých, ktorí nespĺňajú jej predstavy. Pochopila som, že potrebujem otvoriť svoje srdce a myseľ a akceptovať ľudí takých, akí sú. Pochopila som, že moje nenaplnené nereálne očakávania a nesplnené podmienky boli tým, čo živilo moje pocity jedu. Tak ako som odmietala druhých, odmietala som aj tie stránky seba, s ktorými som nebola stotožnená. Pochopila som, že potrebujem uznať svoje tiene. Vyjasnila sa mi cesta k celistvosti a spolu so svojou obživnutou divokou ženou som po nej vďačne a s chuťou vykročila. Približne tri týždne po seminári mi zavolala mama, aby mi popriala všetko najlepšie k narodeninám. Moje predchádzajúce ja by sa automaticky napajedilo, hovor neprijalo a ešte chvíľu sa triaslo v hneve z odmietnutia. Celý môj život som nebola schopná vidieť, že odmietajúca som ja. Moje nové, srdce otvárajúce, ja dalo zmene zelenú a mame a mne šancu na krátky rozhovor. Ako klasicky, hnev sa mi snažil preniknúť do myšlienok, do srdca a ovládnuť situáciu, no ja som ho vedome ignorovala sústrediac sa na mamine slová. Bola som na seba hrdá, že som to zvládla a za odmenu som si po desaťročiach dovolila vychutnať láskavé oslovenie “Ivetka”. Po ukončení seminára som bola zaplavená emóciami a myšlienkami. Nebolo mi úplne jasné, čo za dary si so sebou odnášam. Pár dní to vo mne všetko pracovalo a prepisovalo staré presvedčenia. Ďakujem Ti, Olinka, za dar sebaprijatia, za dar vedomej expanzie hraníc, za dar nových začiatkov 🙂 Prajem Ti ešte veľa spokojných divokých žien 😉
Yvet, účastníčka 1. konštelačného wokshopu Divoká žena


Veľmi ďakujeme a posielame fotku našej dcérky. Po individuálnej konštelácii sa mi podarilo otehotnieť. Boli sme prekvapení, keď sme v konštelácii stáli s manželom oproti sebe a vlastne sme sa nevideli. Aj akú lásku a túžbu sme pocítili, keď sme si v konštelácii vyriešili problémy, ktoré nás ťahali od seba preč. Bol to silný zážitok. Ešte raz zo srdca ďakujeme.
Zdenka s rodinkou, klientka

 


Firma mala problémy a ja som už bola uťahaná z posledných náročných mesiacov. Na firemnej konštelácii som si uvedomila, že ako majiteľka spoločnosti rozhodujem nielen o prežití firmy ale aj ľudí, ktorí v nej pracujú a ich rodín. Podstupujem riziká v službe ďalším. Čelím nielen možnosti zisku ale aj straty. A musím robiť rozhodnutia, ktoré zahŕňajú aj určitý risk. Pochopila som, že som to schopná ustáť a to mi dodalo silu. Ďakujem. Už sa darí dobre mne aj firme.
Elena, podnikateľka

 


Konštelácia mi umožnila prijať vinu a zodpovednosť za nehodu, ktorú som spôsobil. Druhí mi odpúšťali, ale to nepomáhalo. Len prijatie viny ma oslobodilo. Konečne cítim úľavu. A potrebu niečo dobré urobiť.
Tomáš, klient


Firemná konštelácia mi ukázala, že problém nemám na strane predaja, ako som bol presvedčený, ale na strane nákupu. Urobil som opatrenia a zmeny, ktoré z nej vyplynuli a náš zisk dosiahol želané číslo. Robíte to dobre! Ďakujem.
Michal, podnikateľ


Konečne som šťastná. Keď som k vám prišla, bola som už bezradná a unavená z toľkého plaču a smoly čo sa mi lepila na päty. Šesť konzultácií sa mi videlo príšerne veľa. Chcela som zmenu hneď. Dnes viem, prečo sme na to išli takto pomaly a najradšej by som nikdy neskončila a chodila k vám stále. Ale zvládnem to. Stojím už pevne na nohách a darí sa mi. Ďakujem za všetko.
Darina, klientka

Ďakujem. Uvoľnili sa moje bloky. Výrazne sa mi zlepšil zdravotný stav. Mohla som znížiť lieky. Cítim sa slobodnejšia, strach odišiel.. Svet už nie je taký umelý. Život už pre mňa nie je taký ťažký. Zo srdca ďakujem.
Katarína, klientka

V obchode sa riadim číslami. Privátna firemná konštelácia ma prekvapila. S ničím podobným som sa nestretol. Ukázala mi súvislosti, ktoré som prehliadol a odkryla čo brzdí môj zisk. Funguje to. Najlepšie investované peniaze a čas. Myslím, že to ale stojí hlavne na konštelárke, ktorá obchodu fakt rozumie.
Christian, podnikateľ

Mal som skúsenosť so skupinovými rodinnými konšteláciami. Ale to ako ich robíte vy, individuálne, do hĺbky, mi umožnilo pracovať aj so svojou 13-tou komnatou. Konečne som to pochopil. Zachránil som svoj vzťah a mám už aj novú prácu. Ďakujem.
Michal, klient

Olinka, ďakujem Ti krásne za workshop Divoká žena. Bol pre mňa veľmi silný. Stále spracúvavam … Máš môj neskutočný obdiv, ako to vedieš, ako to dokážeš vidieť, nacítiť a viesť nás. Máš nádherné, ale náročné poslanie, a zároveň to robíš tak krásne, jemne, citlivo s láskou.
Janka, klientka

Ďakujeme za referencie. Predstavujú nesmierne cennú spätnú spätnú väzbu. Obrázky sú ilustračné. Chránime súkromie našich klientov.